کد خبر : 4183
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۱
108 views

سُلگی‌:وجود شبکه اُختاپوسی زمین‌خواری و جنگل‌خواری در مازندران/تا پای جان‌ مقابل فساد می‌ایستیم

سُلگی‌:وجود شبکه اُختاپوسی زمین‌خواری و جنگل‌خواری در مازندران/تا پای جان‌ مقابل فساد می‌ایستیم

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با بیان اینکه طی همین چند روز، به وجود شبکه فساد در موضوع زمین‌خواری و جنگل‌خواری رسیده‌ایم؛ گفت: ما تا پای جان‌مان در مبارزه با فساد و حفظ امید مردم به این انقلاب مردمی، ایستاده‌ایم و تاریشه‌کنی فساد، خواب راحت نخواهیم داشت. به گزارش تیتر شمال؛  عصر امروز همزمان با

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با بیان اینکه طی همین چند روز، به وجود شبکه فساد در موضوع زمین‌خواری و جنگل‌خواری رسیده‌ایم؛ گفت: ما تا پای جان‌مان در مبارزه با فساد و حفظ امید مردم به این انقلاب مردمی، ایستاده‌ایم و تاریشه‌کنی فساد، خواب راحت نخواهیم داشت.

به گزارش تیتر شمال؛  عصر امروز همزمان با ششمین روز دهه فجر، هشت طرح شرکت برق منطقه‌ای مازندران با حجم سرمایه گذاری 200 میلیارد و 400 میلیون تومان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

بر اساس این گزارش، عصر امروز و طی مراسمی نیروگاه 6 مگاواتی شهید زارع واقع در شهرک صنعتی شماره 2 ساری با حضور سُلگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران، نوبخت فرماندار ساری، افضلی مدیرعامل برق منطقه‌ای مازندران و گلستان، قوانلو رئیس سازمان صمت و امینی رئیس شرکت‌شهرک‌های صنعتی و جمعی دیگر از سئولان شهری و استانی، افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

حسن افضلی مدیرعامل برق منطقه‌ای مازندران و گلستان در مراسم افتتاح نیروگاه 6 مگاواتی ساری، اظهار کرد: طی ایام دهه فجر، 17 پروژه با حجم سرمایه‌گذاری 334 میلیارد و 300 میلیون تومان در استان مازندران و گلستان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: میزان اعتبار هزینه شده برای افتتاح این پروژه بخش خصوصی، 700میلیارد ریال است که از سال 98 این پروژه شروع به کار کرده و پس از دو سال در دهه فجر امسال به بهره‌برداری رسیده است.

یک‌هزار و 60 مگاوات برق در مازندران کمبود تولید داریم

مدیرعامل برق منطقه‌ای مازندران و گلستان، خاطرنشان کرد: ، با بهره برداری از طرح‌های دهه فجر امسال، 350 مگاولت آمپر به ظرفیت ایستگاه‌های برق مازندران اضافه شده است.

افضلی با بیان اینکه در تابستان امسال در استان مازندران میزان مصرف برق حدود 3 هزار و 260 مگاوات بود که حاکی از 4 درصد رشد نسبت به سال گذشته است؛ گفت: از این میزان، حدود دو هزار و 220 مگاوات در داخل استان تولید و در واقع یک‌هزار و 60 مگاوات برق در مازندران، کمبود تولید داریم.

وی ادامه داد: اهمیت تولید در صنعت برق در شرایط کنونی با توجه به افزایش مصرف سالانه، نکته حیاتی است و در این راستا چند پروژه در دست احداث نظیر ایستگاه 230 به 63 کیلوولت بهشهر، افزایش ظرفیت ایستگاه 400 به 230 کیلوولت شهدای مدافع حرم ساری و افزایش ظرفیت ایستگاه 400 به 230 کیلوولت بابل در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.

باید در همه جهات به خودکفایی و استقلال برسیم

روح‌الله سُلگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران در مراسم افتتاح این نیروگاه مقیاس کوچک در مرکز استان، اظهار کرد: انقلاب اسلامی یک انقلاب مردمی بود که برخلاف بسیاری از انقلاب‌های قرن بیستم، تنها یک انقلاب اقتصادی یا بینشی نبود، یک انقلاب بینشی و محتوایی بود که دایره شمول آن تمامی حوزه‌ها را در بر می‌گرفت.

وی افزود: انقلاب اسلامی یک انقلاب ایدئولوژیک، فرهنگی، مردمی و یک انقلاب تغییر رویکرد و نگرش مردم بر توانایی‌های‌شان بود که از یک ملت وابسته و خودباخته با محوریت امام راحل به یکباره یک تحولی را رقم می‌زند که تمام بدیهیات در دنیای خودش را دچاز تحول می‌کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران، در ادامه با طرح این سوال که آیا ما در انقلاب اسلامی در حوزه‌های گوناگون به استقلال رسیده است یا خیر، خاطرنشان کرد: ما اکنون در حوزه‌هایی نظیر اقتصادی و خودکفایی به استقلال نرسیده‌ایم و معنا ندارد که دهه پنجم انقلاب، رئیس جمهور پلید امریکا سخنی بزند و بورس ما دچار تحول شود، یا منتظر باشیم تا ببینیم توافقات چه می‌شود تا دست به سرمایه‌گذاری بزنیم و این نشان می‌دهد که در برخی از حوزه‌ها با مشکل مواجه هستیم.

سُلگی ادامه داد: این پروژه‌ها در راستای استقلال ما در بخشی از تولید است، باید در همه جهات به خودکفایی برسیم و این باور در  مسئولان جمهوری اسلامی وجود دارد که باید تحولی رخ دهد؛ اگرچه بعضا باورها در دولت‌های مختلف متفاوت است و اکنون باور این است که می‌توانیم روی پای خودمان بایستیم.

وجود شبکه اُختاپوسی زمین‌خواری و جنگل‌خواری در مازندران

وی با بیان اینکه ما اکنون صرفا با امریکا مواجه نیستم و در شرایط کنونی با مسئله عجیب و غریب و اژدهای هفت سری به نام فساد نیز مواجهیم؛ اعلام کرد: همه کسانی که با فسادشان، امید مردم را ناامید می‌کنند، هیچ فرقی با منافقان، امریکا و یا بوش و ترامپ ندارند؛ چرا که هر دو مشروعیت انقلاب ما را زیر سوال می‌برند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران، مطرح کرد: همه کسانی که بالاخره به سرمایه‌های هنگفت دست پیدا می‌کنند، ایجاد فاصله طبقاتی می‌کنند و یک شبه کسی سرمایه‌دار می‌شود و مردم هم تماشاگرند و می‌گویند چگونه این فرد به اینجا رسیده است، در مردم ایجاد ناامیدی می‌کنند.

سُلگی افزود: تکلیف ما تماشاگری ماجرا است؟ آیا مسئولان جمهوری اسلامی باید حوزه توسعه را پیش ببرند؟ جبهه‌های مختلفی چه در داخل و چه در خارج کشور، مقابل ما است؛ یکی از جبهه‌ها، شبکه اختاپوسی فساد است.

وی تاکید کرد: در همین مازندران طی همین چند روز، به وجود شبکه فساد در موضوع زمین‌خواری و جنگل‌خواری رسیده‌ایم، برخی‌ها به شیوه‌های گوناگون نظیر قطع درختان کاج و کاشتن درختان چندساله میوه به‌عنوان جایگزین، فنس‌کشی اراضی متعلق به مالکین مقیم خارج کشور و زدوبند، اقدام به فروش زمین می‌کنند! ما باید در مواجهه با این دست از اقدامات، تماشاگر باشیم؟ تاریخ در مورد ما چه قضاوت خواهد کرد؟ آیا می‌شود از کنار این موضوعات، به سادگی گذشت؟

تا پای جان‌ مقابل فساد می‌ایستیم

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران، اضافه کرد: ما وظیفه‌مان این است که مقابل این جریان فساد بایستیم، اگر راه‌های فساد را کشف نکنیم و راهکاری را در مقابل آن قرار ندهیم و عملیاتی را در مقابل آن انجام ندهیم، حتما دیر یا زود در پیشگاه خدای متعال، شرمنده مردم خواهیم شد.

سُلگی تصریح کرد: ما باید تمام راه‌هایی که منتهی به فساد می‌شود را در راستای استقلال و صیانت از سرمایه‌های اجتماعی شناسایی کنیم، لذا ما تا پای جان‌مان، برای اهتزاز پرچم مقدس جمهوری اسلامی در دفاع از ملت عزیز در تمامی ابعاد در کارآمدی، مبارزه با فساد و حفظ امید مردم به این انقلاب مردمی، ایستاده‌ایم.

وی متذکر شد: مبارزه با فساد در رأس برنامه‌های استانداری مازندران قرار دارد و لذا تاریشه‌کنی فساد، خواب راحت نخواهیم داشت.

گفتنی است در پایان این مراسم، ضمن بازدید مسئولان استانی و شهرستانی از نیروگاه شهید زارع، ربان قرمز افتتاح این نیروگاه توسط سُلگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران، قیچی شد و این نیروگاه پس از دو سال از آغاز پروژه، وارد فاز بهره‌برداری و عملیاتی شد.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.