کد خبر : 4604
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹
71 views

آقای استاندار! به این 5 سوال شفاف پاسخ دهید

آقای استاندار! به این 5 سوال شفاف پاسخ دهید

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی مازندران در بیانیه‌ای از استاندار مازندران خواست تا به سوالاتی درباره انتصابات و اتخاذ برخی تصمیم‌ها، با پاسخگویی شفاف و صادقانه به مردم، این نقاط ابهام را رفع کند. به گزارش تیتر شمال؛ شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی مازندران در بیانیه‌ای از استاندار مازندران خواست تا به سوالاتی درباره انتصابات

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی مازندران در بیانیه‌ای از استاندار مازندران خواست تا به سوالاتی درباره انتصابات و اتخاذ برخی تصمیم‌ها، با پاسخگویی شفاف و صادقانه به مردم، این نقاط ابهام را رفع کند.


به گزارش تیتر شمال؛ شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی مازندران در بیانیه‌ای از استاندار مازندران خواست تا به سوالاتی درباره انتصابات و اتخاذ برخی تصمیم‌ها، با پاسخگویی شفاف و صادقانه به مردم، این نقاط ابهام را رفع کند.

متن این بیانیه که نسخه‌ای از آن در اختیار خبرنگار بلاغ قرار گرفت، عینا به شرح زیر است:

آقای حسینی پور؛ استاندار مازندران

اقبال مردم به دولت انقلابی آیت الله رئیسی را باید نتیجه عملکرد بسیار غلط و سیاستهای خسارت بار دولت قبل و همچنین امید به تحول آفرینی سکان دار دولت فعلی قلمداد نمود. تحولی که هم سیطره ساختار اداری و دیوان سالاری مزاحم را براندازد و هم در اسرع وقت و در گام های متوالی و مستمر، نتیجه این انتخاب درست را بطور ملموس به تصویر بکشاند.

اما انتخاب استاندار مازندران بعنوان فردی که ده ها سال است در خارج از فضای استان بوده و علی رغم داشتن سوابق مدیریتی خوب، شناخت و اشراف کافی نسبت به ظرفیت‌های انسانی و طبیعی و همچنین نظام مسائل این استان ندارد، تا حدودی موجب نگرانی گردید که نکند استاندار استان مازندران نتواند سرعت خود را در تحول آفرینی در حوزه مدیریتی، در سطح دولت انقلابی تنظیم نماید. اما وعده ها و شعارهای انقلابی و امیدوارکننده ی شما این تصویر را در اذهان دلسوزان استان متبادر ساخت که باید اعتماد کرد و به استاندار جدید فرصت داد تا با تحقق وعده هایش اثبات نماید که انتصاب ایشان نه تنها  حرکت شبکه مدیریتی استان را کُند نمی کند، بلکه تحسین ناظرین را نیز برخواهدانگیخت.

شعارهایی همچون «استاندار جوانان بدون پارتی هستم» یا «۵۰ درصد مدیران را از جوانان انتخاب می کنم» و …  .

اما باتوجه به گذشت بیش از سه ماه از تاریخ انتصاب حضرتعالی و اقدامات صورت گرفته، این  سوال در اذهان دلسوزان و نخبگان استان شکل گرفته که چرا تحول در حوزه مدیریتی و ایضا انتصاب افراد کارآمد در مسئولیتهای استانی و شهرستان حتی به ۱۰ درصد مناصب موجود هم نرسیده است؟! چنانچه که تا کنون فقط دو معاون استاندار و چهار فرماندار در کل استان منصوب گردیدند، و همچنان نیز عمده چرخ مدیریتی استان مازندران بر وفق مراد و اراده مدیرانی می چرخد که در اذهان مردم بعضا نبودشان از بودنشان مثمرثمرتر تر قلمداد می گردد!

آقای حسینی پور؛ ما شما را جزئی از دولت انقلابی فعلی قلمداد می کنیم و به تبع آن صداقت و شفافیت با مردم و نخبگان را نیز  به مثابه رییس جمهور محترم، لازم و واجب می دانیم. لذا لازم می دانیم تا سوالات و ابهامات مطروحه در خصوص انتصابات و همچنین  اتخاذ برخی تصمیم های شما را با خودتان در میان بگذاریم تا در اسرع وقت با پاسخگویی شفاف و صادقانه به مردم، این نقاط ابهام را مرتفع سازید .

سوالاتی از این قبیل که:
۱-آیا استان مازندران که چه در جنگ تحمیلی و چه در عرصه های مدیریتی کشوری و لشکری و چه در میادین علمی از استان های پیشتاز کشور بوده و همواره جزو برترین ها در حوزه ها مذکور می باشد، تا این حد در ظرفیت های جوانان مستعد برای مدیریت فقیر است که حضرتعالی دوتن از معاونت های مهم و همچنین رییس دفتر خود را از افرادی گزینش کردید که یا بومی نیستند و یا بعلت حضور سالهای متمادی در مناصب برون استانی، اشراف چندانی به استان ندارند؟! تا جایی که این جمله در اذهان شکل بگیرد که نکند منظور استاندار از اینکه گفتند«بنده استاندار جوانان بدون پارتی هستم» جوانان استانهای دیگر بوده است!

۲-علی رغم گذشت بیش از سه ماه از انتصاب حضرتعالی و انتظار روز افزون مردم این دیار علوی به شروع تحول مدیریتی در استان، تنها چهار فرماندار منصوب گردیده و مابقی فرمانداری ها همچنان بلاتکلیف هستند. البته شما اذعان داشتید که تا پایان اسفند تمامی مناصب مدیریتی را با افراد واجدالشرایط تکمیل خواهید کرد اما گویا موضوع انتظار مردم از دولت انقلابی و گذر سریع زمان و فرصت محدود برای ایجاد امید و تحول در سرعت عمل شما تغییری ایجاد نکرده؛ چرا که دولت قبل نیز که در انقلابی نبودنش شکی وجود نداشت، در همین بازه طولانی به انتصابات خود جامه عمل پوشانید. حال سوال اینجاست که چرا باید استان مازندران در حوزه انتصابات دولت جدید از پایین ترین نمرات در بین استان های دیگر برخوردار باشد؟ و طبیعتا این مسأله ممکن است این ذهنیت را متبادر سازد که اگر استانداری در مازندران منصوب می گردید که نسبت به فضای استان و منابع و ظرفیت های انسانی شناختی بیشتر داشت، این سرعت قطعا به این میزان نبود.

۳-شائبه ای در افکار عمومی و اذهان نخبگان دلسوز استانی ضریب پیدا کرده که نگاه استانداری و هسته گزینش در انتخاب افراد واجدالشرایط، بیشتر با زاویه نگاه و صلاحیت سنجی امنیتی ست تا وزن کشی استعداد ها و شایستگی های بالقوه لازم برای تصدی مدیریت. چرا که علی الظاهر اشخاص و چهره های متعددی از جوانان انقلابی که در جریان انقلابی استان به جهادی بودن و کاربلدی و تحول آفرینی شهرت دارند و وجودشان در فرمانداری ها و اداره کل ها می تواند هم امید مردم را افزایش دهد و هم تحول را تسریع بخشد، علی رغم فرمایش جنابعالی در رویکرد خود در اعتماد به جوانان شایسته و افراد قابل «فاقد سوابق مدیریت مرتبط با وزارت کشور»، عمدتا در کریدورهای گزینشی استان و نگاه ارزیابانه حضرتعالی فاقد شرایط لازم قلمداد گردیدند. تا جایی که حتی یک نفر از افراد و رجال جوان فعال فرهنگی و سیاسی و جهادی استان نیز در مسئولیهای مذکور بکارگیری نشدند. نگرانی ما از این بابت است که این رویه ممکن است ادعای دولت انقلابی را در احترام به نظر مردم در انتخاب متولیانشان مخدوش سازد. اگرچه نمی توان توقع داشت که هر فردی که از جانب مردم یا جریان های انقلابی معرفی می شود بدون ارزیابی و سنجش شایستگی ها مورد وثوق و اعتماد قرار گیرد، چرا که این خود می تواند موجب بروز رانت و بعضا ناکارآمدی مدیریتی گردد. اما توقع این بوده و است که چرا هیچ گزینه ای از منصوب شدگان تاکنون، از منتخبین و مشهورین جریان انقلابی بومی استان نبوده اند؟ چرا که نمی توان پذیرفت که تمامی افراد مطرح شده فاقد صلاحیت لازم بوده اند!

۴-سوال دیگر هم این است که با توجه به مسایل واقعی استان مازندران و مشکلات و چالش های موجود، تامین یک فروند هلی کوپتر برای تسهیل گردشگری در استان چه تناسبی با اولویت ها و نظام مسایل استانی داشته است؟ در یک نمونه، وقتی هکتارها هکتار از فضای سبز و منابع طبیعی کم نظیر میانکاله در همین یکسال گذشته بعلت نداشتن سیستم و ادوات مورد نیاز برای اطفاء حریق، سوخت و خاکستر شد، تامین هلی کوپتر برای جابجایی افراد در شهرها آنهم با بلیط های ۲۰۰هزار تومانی را چگونه می توان توجیه کرد؟ و اساسا این اقدام را باید برای رضایت و نیازهای چه قشری از جامعه قلمداد نمود؟

۵-و سوال آخر اینکه در طول بیش از سه ماه از انتصاب حضرتعالی بر مهمترین کرسی اجرایی و تصمیم گیری استان، تا کنون چند جلسه با فعالین و دلسوزان فرهنگی و سیاسی و اقتصادی استان برگزار نموده اید تا از نظرات و نقدها و پیشنهاداتشان برای پیشبرد هرچه بهتر مدیریت استان بهره مند گردید؟ تا خدای ناکرده اخبار ضد و نقیض موجود در وجود حلقه بسته مدیریتی و تصمیم گیری، و وجود نگاه امنیتی در استانداری ضریب پیدا نکند؟

آقای حسینی پور؛ مردم تحول زودهنگام در استان را به انتظار نشسته اند و توقع دارند که دولت انقلابی فعلی که پاکدستی و مردمی بودن و انقلابی گری خود را در همین چند ماه گذشته به اثبات رسانیده، با سرعت بخشیدن به روندها و فرآیندهای بعضا زائد، موجب رفع مشکلات و مسایل اصلی شان گردد.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان مازندران برخورد لازم می‌داند تا ضمن تشکر از زحمات و تلاش های حضرتعالی در ماه های گذشته و بویژه آزاد سازی انقلابی سواحل استان و برگرداندن آن به مردم بعنوان صاحبان اصلی، از شما مطالبه نماید که ضمن پاسخگویی به سوالات و ابهامات  مطروحه، با رقم زدن تحولی در روند انتصابات استانی، موجبات  افزایش هرچه بیشتر امید مردم به عبور از مشکلات فعلی و رسیدن به شرایطی به مراتب بهتر از امروز را فراهم نمایید.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.