کد خبر : 4682
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۱
109 views

ساخت بزرگترین جزیره تفریحی خزر در سواحل نوشهر/بارقه‌های امید در دل مارینا متولد شد!

ساخت بزرگترین جزیره تفریحی خزر در سواحل نوشهر/بارقه‌های امید در دل مارینا متولد شد!

با اهتمام و مساعدت عالی ترین مقام اجرایی دولت سیزدهم در استان مازندران قرار است زمینه خلق یکی از بزرگترین ظرفیت های گردشگری کشور را در سواحل زیبای مازندران ایجاد کند. پروژه بزرگ مارینا پارک خزر می تواند تمام رویاهای تعبیر نشده مردم دیار طبرستان باشد. مجموعه ای تفریحی و توریستی که قرار است چون

با اهتمام و مساعدت عالی ترین مقام اجرایی دولت سیزدهم در استان مازندران قرار است زمینه خلق یکی از بزرگترین ظرفیت های گردشگری کشور را در سواحل زیبای مازندران ایجاد کند. پروژه بزرگ مارینا پارک خزر می تواند تمام رویاهای تعبیر نشده مردم دیار طبرستان باشد. مجموعه ای تفریحی و توریستی که قرار است چون نگینی بر تارک سواحل شمالی کشورمان بدرخشد.


به گزارش تیتر شمال؛  سید محمود حسینی‌پور استاندار مازندران عصر چهارشنبه در دفتر کارش میزبان سیدمحمدموسوی سرمایه گذار پروژه عظیم مارینا پارک خزر بود، پروژه‌ای که علی رغم تمام دست اندازهای پیش رویش، حالا مسیر همواری را برای اجرایی شدن پیش روی دارد.

وقتی در سال 1393 استارت ایجاد جزیره مصنوعی مارینا پارک خزر زده شد، قرار بود در مدت زمانی حدود 5 سال شاهد افتتاح و بهره برداری از این مجموعه گردشگری باشیم اما درگیر شدن با اتفاقات ناخواسته و برخی مانع تراشی‌ها از سوی مسئولان وقت استان باعث شد تا عملیات اجرایی مارینا پارک خزر به تاخیر بیفتد؛ اکنون با رفع این موانع بارقه‌های امید برای تولد این فرصت بزرگ توریستی شمال کشور دمیدن گرفته است.

در این نشست که با حضور مهدی سعادتی نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی توام بود، حسینی‌پور علی رغم تمام مشغله‌های کاری موجود، با حوصله و دقت تمام پای درد دل‌های مدیرعامل مارینا پارک خزر نشست و در جریان جزئیات ریز این پروژه قرار گرفت و در پایان نیز برای رفع آخرین مانع پیش روی شروع بکار این پروژه کم نظیر قول مساعد داد.

مارینا پارک خزر بزرگ‌ترین جزیره مصنوعی منطقه

سعادتی نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی در ابتدای جلسه گفت: این پروژه بزرگ‌ترین جزیره مصنوعی منطقه خواهد بود. بر اساس برآوردهای اعلام شده بین 12 تا 15 هزار میلیارد تومان هزینه اجرایی دارد.

وی با تاکید بر این نکته که، استان‌های شمالی کشور باید برای شتاب بخشی در مسیر توسعه شان از ظرفیت‌های موجود بهره برداری بهینه‌ای انجام بدهند، مازندران را با داشتن سواحل زیبا و کوه‌هایی با چشم اندازی بی بدیل دارای پتانسیل‌های زیادی دانست که تا کنون از آن‌ها به صورت سنتی استفاده شده است.

نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از کشورهای اطراف علی رغم اینکه درصد ناچیزی از ظرفیت‌های مازندران و استان‌های شمالی را ندارند، با برنامه ریزی‌های درست توانسته‌اند در جذب گردشگر و درآمد برای مردم خود موفق باشند، گفت: اکنون در دولت سیزدهم برای شتاب بخشی به برنامه محوری و ایجاد توسعه در استان‌های گردشگر پذیر تاکید شده است که ضرورت‌های حمایت از پروژه‌هایی چون مارینا پارک خزر نیز در همین راستا بیش از پیش احساس می‌شود.

اهداف تاسیس پروژه چند هزار میلیاردی/ 6 هزار فرصت شغلی ایجاد می‌شود

سید محمد موسوی سرمایه‌گذار مارینا پارک خزر نیز درباره اهداف ساخت این مجموعه گفت: وقتی خودم از دو سالگی بنا به دلایلی به بیماری فلج اطفال دچار شدم و توان حرکتی‌ام را از دست دادم، بردارانم مرا مورد حمایت قرار دادند. شرایطی را به وجود آوردند که بتوانم درس بخوانم با توجه به محدودیت‌هایی که برای فرد معلول به وجود می‌آید، به این نتیجه رسیدم که این افراد می توانند با پرورش و تقویت سایر اندام‌های خود، به کارهای مدیریتی و فکری بپردازند؛ همین انگیزه‌ای شد تا تلاشم را برای مقابله با این محدودیت ناخواسته چند برابر کنم.

 

وی افزود: من امروز مالک ثروت زیادی هستم و همه این‌ها را از الطاف خدا می‌دانم. حالا تصمیم دارم تا با ایجاد چنین مجموعه‌ای علاوه بر ایجادحدود 6 هزار فرصت شغلی برای جوانان منطقه، منبع درآمدی به وجود بیاورم که فرزندان افراد معلول بتوانند به واسطه آن درس بخوانند و خود را به دروازه‌های موفقیت برسانند.

 

سرمایه‌گذار مارینا پارک خزر خاطرنشان کرد: پشتبیانی و حمایت از جامعه معلولان الویتی است که اکنون در شرکت گروه بهداشتی فیروز نیز به آن اهتمام دارم و بیش از 800 نیروی کار در این مجموعه از عزیزان معلول هستند.

مارینا مقصدی برای گردشگران و مسافران خارجی

موسوی در بخش دیگری از سخنان خود به ورود 120 هزار کویتی برای زیارت به داخل ایران در سال اشاره کرده و گفت: این تعداد از شیعیان کشورهای عربی هر ساله وارد ایران می‌شوند و ابتدا به زیارت امام رضا(ع) در مشهد و بعد راهی قم می‌شوند تا زیارت مرقد حضرت معصومه (س) را انجام دهند. ما بر آنیم تا شرایطی را به وجود بیاوریم تا در این مسیر زیارتی، این گردشگران به مازندران بیایند و جنگل و دریا را نیز ببینند. مارینا پارک خزر به گونه‌ای طراحی می‌شود که واجد تمام امکانات رفاهی و آسایشی برای گردشگران باشد و ما قادر خواهیم بود تا زمینه‌های جذب گردشگر از اقصی نقاط دنیا را به دیار علویان فراهم کنیم.

 

وی عنوان کرد: در سال 1393 وقتی تصمیم برای ایجاد و ساخت چنین مجموعه‌ای را گرفتیم، برآوردهای  صورت گرفته حکایت از آن داشت که برای این پروژه نیاز به حدود 4 هزار میلیارد تومان اعتبار است اما اکنون ساخت و اتمام این مجموعه گردشگری بین 12 تا 15 هزار میلیارد تومان هزینه نیاز دارد که حدود یک پنجم آن را خود تامین می‌کنم و بقیه از طریق بانک‌های داخلی و خارجی تامین خواهد شد.

سومین اسکله بزرگ دنیا در مازندران ساخته می‌شود

بنا بر اعلام  سرمایه گذاراین پروژه، بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، مارینا پارک خزر سومین اسکله بزرگ دنیا محسوب می‌شود که به شکل گل لوتوس ساخته خواهد شد، هر چند که می‌دانیم چون برای نخستین بار است چنین مجموعه‌ای می‌خواهد در کشور ساخته شود با سختی هایی همراه خواهد بود اما با ایمان به کارمان وارد این سرمایه گذاری شدیم و قرار است آن را به سرانجام برسانیم.

موسوی در ادامه گفت: کارافرین‌ها چندان جدی گرفته نمی‌شوند، من طی سال‌های گذشته بارها از سوی برگزار کنندگان مراسمات مختلف، به عنوان کارآفرین برتر انتخاب شدم. اما تمام آورده همه تلاش‌های ما در ایجاد اشتغال تنها به گرفتن یک لوح و تندیس و تبریک خلاصه می‌شود، این درحالی است که در کشورهای پیشرفته، مسیرهای توسعه از کانال این افراد تعریف می‌شود و دولت به آن‌ها توجه ویژه ای دارد؛ اینجا رتبه بندی و حمایتی از کارآفرینان صورت نمی‌گیرد.

وی بیان کرد: وقتی در ابتدای تصمیم به راه اندازی این پروژه در کمال تاسف درگیر یک کلاهبرداری سازمان یافته شدم، بجای اینکه دولت و دستگاه قضایی از من حمایت کنند، شرایطی را به وجود آوردند که در این مدت بیش از 153 بار برای پیگیری و حضور در دادگاه از محل کارم در تهران و قزوین به مازندران آمدم. اما همه این خستگی و مرارت‌ها را به جان خریدم تا امیدوار به ایجاد شرایطی مناست برای توسعه و پیشرفت کشورم باشم.

 

مارینا پارک خزر نگین گردشگری در غرب مازندران

سرمایه‌گذار مارینا پارک خزر  تشریح کرد: این پروژه کم نظیر با مشاوره گرفتن از بزرگ‌ترین و معتبرترین شرکت‌های فعال در زمینه ساخت جزیره های تفریحی توریستی دنیا قرار است در 13 کیلیومتری شهرستان نوشهر به نور و در بخش ساحلی روستای چلک ساخته شود. تمامی استعلام‌ها و مجوزهای لازم برای شروع به کار این مجموعه زیبا اخذ شده و تنها نتیجه یک استعلام از سازمان محیط زیست کشور باقی مانده است که قرار است با مساعدت‌های استاندار  مازندران به زودی اخذ و عملیات اجرایی آن با سرعت آغاز شود.

 

ضرورت سرعت بخشیدن به ساخت پروژه/حامی سرمایه‌گذاران خواهیم بود

سید محمود حسینی پور استاندار مازندران نیز بعد ازاینکه در جریان جزئیات ساخت و اهداف این مجموعه بزرگ تفریحی و توریستی قرار گرفت در این باره گفت: این روزها شرایط برای سرمایه گذاری در استان مازندران بسیار فراهم است و شرکت‌های بزرگی از کشورهای مختلف دنیا برای این کار اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی افزود: ساخت چنین پروژه‌ای علاوه بر ایجاد 6 هزار اشتغال مستقیم، زمینه‌های ایجاد اشتغال غیر مستقیم برای تعداد زیادی از مردم را فراهم می‌سازد که اتفاقی خوب و مثبت است. یکی از بحث‌هایی که برای ساخت این پروژه مطرح می‌شود تامین خاک مورد نیاز برای ایجاد جزیره است و اینکه انتظار دولت و مردم مازندران از سرمایه گذاران، سرعت بخشی به عملیات اجرایی پروژه است.

مقام عالی دولت در مازندران در ادامه قول مساعدت و پیگیری برای رفع موانع سر راه آغاز عملیات اجرایی پروژه را داد و تاکید کرد: هم دولت و هم دستگاه قضایی با تمام قدرت پشتیبان سرمایه گذاران خواهد بود و حفظ و حراست از سرمایه گذاران در دستور کاری دستگاه قضایی و دولت قرار دارد.

استاندار مازندران با تاکید بر اینکه نگاه استانداری و دولت، نگاه حمایتی به سرمایه گذاران است، افزود: انتظارمان این است که با رفع موانع موجود و اخذ استعلامات، با سرعت کار ساخت این پروژه شروع شود؛ ما هم به عنوان نماینده دولت در استان حامی سرمایه گذاران خواهیم بود.

سرمایه گذار پروژه مارینا پارک خزر نیز درباره پرسش‌های استاندار مازندران گفت: بر اساس صحبت‌هایی که با شرکت خارجی مجری ایجاد جزیره انجام گرفته است، تمام خاک مورد نیاز برای اجرای پروژه از طریق استحصال از کف دریا تامین خواهد شد و در پروژه‌های مشابه که توسط همین شرکت در نقاط مختلف دنیا از جمله در سواحل کشور آذربایجان ساخته شده است نیز به همین منوال کار انجام شده است و فاقد هرگونه آسیب زیست محیطی است.

وی همچنین با تقدیر از اقدام انقلابی دستگاه‌های دولتی در آزاد سازی حریم دریا، متذکر شد: شرکت مارینا پارک خزر در حال حاضر مسیر قانونی و متعارف را برای دریافت مجوزات قانونی سپری می‌کند و ضمن دریافت پروانه ساخت اسکله با بهره گیری از استحصال دریا، با احترام کامل به قوانین، حریم قانونی 60 متری دریا را از طریق اجرای شمع و عرشه رعایت خواهد کرد.

 

بر اساس مدارک ارائه شده از طرف کارشناسان طرف قرارداد شرکت سازنده پروژه، مارینا پارک خزر قرار است در مساحتی حدود 60 هکتار در عمق سواحل غرب مازندران احداث شود. بنا بر بررسی های صورت گرفته این پروژه ، بزرگترین جزیره تفریحی دریای خزر خواهد بود.

در همین راستا قرار است هزینه حدود 15 هزار میارد تومانی ساخت این مجموعه از محل دارایی های شخصی سرمایه گذار مارینا پارک خزر، مشارکت بانک های داخلی و خارجی و سهام مشارکت مردمی تامین شود.

 

انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.