کد خبر : 4765
تاریخ انتشار : شنبه ۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۱
125 views

گلایه امام جمعه شهرستان نور از افزایش بی‌رویه مشاورین املاک و بنگاه‌داری مسکن

گلایه امام جمعه شهرستان نور از افزایش بی‌رویه مشاورین املاک و بنگاه‌داری مسکن

امام جمعه نور با اشاره به افزایش مشاور املاک و بنگاه‌داری در شهرستان گفت: شغل‌های کاذب که در منطقه رونق گرفته است بیش از نیاز منطقه است که سبب آسیب به روستاها، زمین‌های حاصلخیز و تولیدات در زمینه دامپروری و کشاورزی و صنایع دستی در روستاها است. به گزارش تیتر شمال؛ حجت الاسلام قنبرعلی احمدی

امام جمعه نور با اشاره به افزایش مشاور املاک و بنگاه‌داری در شهرستان گفت: شغل‌های کاذب که در منطقه رونق گرفته است بیش از نیاز منطقه است که سبب آسیب به روستاها، زمین‌های حاصلخیز و تولیدات در زمینه دامپروری و کشاورزی و صنایع دستی در روستاها است.


به گزارش تیتر شمال؛ حجت الاسلام قنبرعلی احمدی در آیین افتتاح یکی از مراکز فروش تولیدات دامپروری در شهرستان نور اظهارکرد: ایجاد بازار فروش برای محصولات دامی و روستایی در شهرستان نور یک حرکت بزرگ اقتصادی است.

وی گفت: فعالیت در عرصه اقتصادی به ویژه تولیدات کشاورزی و دامپروری می‌تواند سبب رونق اقتصادی و اشتغالزایی در منطقه شود.

امام جمعه نور با اشاره به آب و هوای مناسب و خاک حاصلخیز در مازندران که از مواهب الهی است، تأکید کرد: با وجود ظرفیت مازندران و شهرستان نور در عرصه دامپروری، تولیدات گیاهان زینتی و غیر زینتی و کشاورزی و با دانشی که جوانان امروز در عرصه کشاورزی، دامپروری و تولیدات به دست آوردند، می‌توانیم در این راستا گام‌های بلندی برداریم.

احمدی خاطر نشان کرد: جوانان این منطقه با همت بالای خود و تجربه بزرگان می‌توانند با تولیدات و ایجاد بازار فروش سبب اشتغالزایی و رونق اقتصادی در شهرستان به ویژه در روستاها شوند.

وی با اشاره به افزایش مشاور املاک و بنگاه‌داری در شهرستان بیان کرد: شغل‌های کاذب که در منطقه رونق گرفته است بیش از نیاز منطقه است که سبب آسیب به روستاها، زمین‌های حاصلخیز و تولیدات در زمینه دامپروری و کشاورزی و صنایع دستی در روستاها است.

امام جمعه نور یادآورشد: جوانان شمال کشور باید ارزش زمین‌های  زرخیز و آب و هوای منطقه خود را بدانند و به جای فروش بی رویه این زمین‌ها با اتحاد، همدلی و همت با حفظ میراث گرانبها در شهرستان به ویژه روستاها و مناطق کوهستانی همراه با دانش روز این منطقه را به منطقه تولیدات کشاورزی و دامپروری گل و گیاه، مرکبات، برنج ،دام، طیور و … تبدیل کنند و با حفظ این گنج گرانبها از گذشتگان آن را برای آیندگان به میراث بگذارند.

احمدی با اشاره به حرکت جوانان، تولیدکنندگان، صنعتگران و فعالان در عرصه اقتصادی آن را لبیک به فرمان مقام معظم رهبری دانست و اظهارکرد: دشمن استعمارگر جهانی تمام توان خود را برای براندازی بر نابودی ایران اسلامی به کار گرفته و آخرین تیر ترکش در عرصه اقتصادی را به میدان آورده است.

وی گفت: هدف دشمنان با تحمیل تحریم‌های ظالمانه و ناجوانمردانه به زانو درآوردن ملت ایران اسلامی است اما ملت غیور و جوانان برومند ایران اسلامی با تولیدات در عرصه‌های مختلف در اوج تحریم و فشارهای اقتصادی وارد میدان شدند.

امام جمعه نور خاطرنشان کرد: معاون وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد “تحریم‌های ما در مقابل ایران اسلامی بی اثر شده” و این نشانگر همت ملت ماست که با هدایت‌های مقام معظم رهبری، زحمات مسئولان در این مسیر و همت والای مردم غیور، شاهد افتتاح و بهره برداری از مراکز بزرگ اقتصادی، تولیدی و اشتغالزایی هستیم که با وجود فشارهای اقتصادی و تحریم‌ها آرام آرام از وضعیت موجود و سخت اقتصادی عبور می‌کنیم و دشمنان در عرصه فشارهای اقتصادی بر ملت ایران ناکام خواهند ماند.

احمدی با اشاره به بصیرت مردم در عرصه مبارزه با دشمنان، افزود: ملت بزرگ ایران با تلاش در عرصه تولیدات به دشمنان در رأس آن‌ها آمریکا جنایتکار ثابت کرد که ما ملت بزرگی هستیم که با تاریخ و تمدن کهنی که داریم پشت سر رهبری، دین و مکتب خود ایستاده‌ایم و با ادای احترام به خون شهدا راه این عزیزان را ادامه می دهیم.

وی با قدردانی از مردم شهرستان نور به ویژه جوانان که در عرصه اقتصادی، تولیدات و ایجاد بازار فروش برای محصولات داخلی کوشا هستند، بیان کرد: استان مازندران به ویژه شهرستان نور با مواهب الهی و میراث بزرگان در عرصه اقتصادی کشور در زمین‌های کشاورزی، دامپروری و صنایع دستی حرفی برای گفتن دارند که امیدواریم با همت جوانان این منطقه، تولیدات به ویژه در روستاها و مناطق کوهستانی مانند گذشته احیا شود و با استفاده از ظرفیت منطقه با توسعه در تولیدات و ایجاد بازار فروش برای عرضه مستقیم محصولات، شاهد شکوفایی اقتصادی و اشتغالزایی در منطقه باشیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور در آیین افتتاح این مرکز فروش اظهارکرد: حرکت جوانان به سوی کارهای اقتصادی در اشتغالزایی، رونق و حمایت تولیدات داخلی بسیار تاثیرگذار است.

داوود فلاح گفت: جوانان پس از تحصیلات عالیه با استفاده از دانش خود می‌تواند با کارآفرینی در شکوفایی اقتصادی کشور سهمی داشته باشند.

وی خاطرنشان‌کرد: دستگاه‌های دولتی، بانک‌ها و مسئولان با حمایت از جوانان در سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف اقتصادی، تولیدات کوچک و بزرگ کشاورزی و دامپروری در منطقه به ویژه روستاها، ایجاد بازار فروش و عرضه مستقیم تولیدات می‌توانند در اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولیدات، ایجاد بنگاه‌های زودبازده، اشتغالزایی و رونق اقتصادی کشور تاثیرگذار باشند.

کارافرین ۲۶ ساله نوری نیز در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به افتتاح فروشگاه تولید و توزیع مواد پروتئینی اظهارکرد: این مجموعه بزرگ شهر با هدف ایجاد بازار فروش برای تولیدات دامپروری شهرستان نور به ویژه روستاهای منطقه به بهره برداری رسید.

مهرداد ایزدی با اشاره به حمایت از تولیدات در منطقه به ویژه روستاهای شهرستان نور و اشتغال‌زایی بیان کرد: با توجه به اینکه تولیدات کشاورزی و دامپروری در روستا به علت بازار نامناسب فروش در حال کاهش است و علاقه ای که در این زمینه از گذشته داشتم تصمیم گرفتم با حمایت خانواده پس از تحصیلات دانشگاهی در راستای  ایجاد بازار مناسب فروش در شهرستان اقدام کنم.

این کارآفرین افزود: شمال کشور با آب و هوا مناسب و خاک مرغوب برای کشاورزی و دامپروری باید تبدیل به یکی از مراکز تولیدی مهم در زمینه کشاورزی و دامپروری در کشور شود و با ایجاد بستر مناسب ، برنامه‌ریزی و حمایت مسئولان، تولید‌کنندگان می‌توانند در بازار صادرات این محصولات نیز حرفی برای گفتن داشته باشند.

وی با اشاره به افتتاح فروشگاه اظهارکرد: این فروشگاه با ۴۰۰ متر بنا و ۱۵ پرسنل به بهره برداری رسید و در این فروشگاه محصولات روستایی، دامداری، طیور، عسل، کارهای خانگی و ‌… به فروش می‌رسد تا در افزایش درآمد تولیدکنندگان شهرستان تاثیرگذار باشیم.

ایزدی خاطرنشان‌کرد: فروش تولید به مصرف به نفع تولیدکنندگان است و این کار سبب تشویق روستاییان به تولیدات دامی و کشاورزی در روستا می‌شود که به جای فروش بی رویه زمین‌های حاصلخیز، مردم با حفظ زمین‌ها از آن برای تولیدات و منبع درآمد خانواده استفاده کنند.

این کارآفرین با اشاره به اینکه برای ایجاد فروشگاه حدود ۱۵ میلیارد تومان هزینه شد، بیان کرد: امیدواریم با رونق تولید در شهرستان بتوانیم بازار فروش در شهرستان را با توجه به عرضه مستقیم محصولات توسعه دهیم و با حمایت مسئولان و همت جوانان منطقه تلاش کنیم از خوش نشینی و فروش زمین‌های زرخیز جلوگیری و با افزایش تولیدات کشاورزی و دامپروری، بازار مصرف کشور را تأمین کنیم.

ایزدی با اشاره به افزایش مشاغل‌هایی که سبب نابودی زمین های منطقه می‌شود، افزود: به مردم شریف به ویژه جوانان شهرستانم توصیه می‌کنم، بیاییم با اتحاد و همبستگی به جای فروش بی‌رویه زمین‌های منطقه و از دست دادن شمال سرسبز، روستای‌های باصفا و تبدیل منطقه به شهرک‌ها برای خوش‌نشین‌ها،  تلاش کنیم تا با رونق تولیدات و افزایش درآمد روستاییان از مهاجرت روستاییان جلوگیری کنیم زیرا یک روستا فقط با داشتن باغ، زمین‌های کشاورزی، دام و طیور به معنای واقعی یک روستاست.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.